کتاب "استاندارد بیت‌کوین"

صفحه اصلی » کتاب‌ها » استاندارد بیت‌کوین
استاندارد بیت کوین

نام کتاب انگلیسی: The Bitcoin Standard

نویسنده: سیف‌الدین آموس

مترجم: علیرضا کاظمی‌نیا

قطع: رقعی

کاغذ: سوئدی

تعداد صفحه: 295 صفحه

قیمت: 134000 تومان

در کتاب استاندارد بیت‌کوین چه می‌آموزیم؟

سیف‌الدین آموس با نوشتن کتاب استاندارد بیت‌کوین نه تنها به بررسی بیت‌کوین پرداخته، بلکه تاریخچه پول را نیز به طور دقیق مورد بررسی قرار داده‌است. وی در این کتاب، بانکداری متمرکز را به چالش کشیده و ایرادهای اساسی آن را بیان کرده‌است. همچنین آموس در ابتدای کتاب تاریخچه ظهور بیت‌کوین را بیان می‌کند و در ادامه عوامل رشد سریع آن در سال‌های اخیر را مشخص می‌کند. نویسنده در این کتاب با بررسی دقیق تاریخچه پول و طلا به بررسی سیستم غیرمتمرکز بیت‌کوین می‌پردازد. اطلاعات سیف‌الدین آموس در زمینه فناوری و دانش اقتصادی وی درباره تاریخچه پول با هم ترکیب شده‌اند و کتابی فوق‌العاده در زمینه بیت‌کوین به وجود آورده‌اند! در آخرین فصل از این کتاب خواننده با سوالات رایجی که پیرامون بیت‌کوین وجود دارد آشنا می‌شود. سوالاتی از قبیل:

  • آیا استخراج بیت‌کوین باعث هدر دادن انرژی می‌شود؟
  • آیا بیت‌کوین برای مجرمان و تبهکاران است؟
  • چه کسی بیت‌کوین را کنترل می‌کند؟
  • چگونه ممکن است بیت‌کوین از بین رود؟

خرید آنلاین ترجمه کتاب استاندارد بیت‌کوین

 درباره نویسندگان کتاب درآمدزایی از نوآوری

سیف‌الدین آموس اقتصاددانی است که فعالیت‌های زیادی در زمینه ارزهای دیجیتال به ویژه بیت‌کوین انجام داده‌است. وی استاد دانشگاه لبنیز امریکن و یکی از اعضای مرکزکاپیتالیسم و جامعه در دانشگاه کلمبیا است. کتاب او به نام استاندارد بیت‌کوین در سال 2018 توسط انتشارات وایلی به چاپ رسید و به یکی از پرطرفدارترین کتاب‌ها در زمینه ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

تاریخچه پول

مبادله کالا به کالا را می‌توان مقدمه‌ای برای پیدایش پول محسوب کرد. اما مشکلاتی که در مبادله کالا به کالا وجود داشت انسان‌ها را نیازمند به ابزار واسطه‌ای به نام پول کرد. ابزار اولیه تجارت که انسان‌ها از آن به عنوان پول استفاده می‌کردند شامل سنگ‌های نمک، صدف‌های دریایی و … بودند ولی همه آن‌ها پس از مدتی ارزش خود را از دست می‌دادند. به همین دلیل پس از مدتی فلزها و بعد از آن‌ سکه‌های فلزی به عنوان پول استفاده شدند. اما استفاده از سکه‌ها نیز خالی از مشکل نبود و وزن بالای آن‌ها منجر به پیدایش پول‌های کاغذی یا همان اسکناس‌های امروزی شد.

جالب است بدانید از سال 2008 انسان‌ها با نوع دیجیتالی پول یعنی بیت‌کوین آشنا شدند. مطالب این کتاب کارکرد پول در زندگی را به خوبی توضیح می‌دهد و خواننده را با انواع پول‌ها در طول تاریخ و نحوه عملکرد آن‌ها آشنا می‌کند. آگاهی از تاریخچه و نحوه تاثیرگذاری پول در زندگی روزمره اطلاعات خوبی در زمینه اقتصادی و مالی برای خوانندگان کتاب استاندارد بیت‌کوین به وجود می‌آورد.

خرید آنلاین ترجمه کتاب استاندارد بیت‌کوین

تاریخچه بیت‌کوین

این ارز دیجیتال برای اولین بار در سال 2008 توسط یک برنامه‌نویس یا گروهی از برنامه‌نویس‌ها که هنوز هویت آن‌ها ناشناخته است به مردم جهان معرفی شد. بیت‌کوین در ابتدا با حمایت زیادی از طرف مردم روبه‌رو نشد ولی به تدریج همه‌چیز تغییر کرد و شناخت و آگاهی همه نسبت به این نوع از ارزهای دیجیتال افزایش پیدا کرد و امروزه طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرده‌است. اگر دوست دارید با چگونگی عملکرد بیت‌کوین آشنا شوید حتما کتاب استاندارد بیت‌کوین را مطالعه کنید.

جمع بندی

سیف‌الدین آموس در کتاب استاندارد بیت‌کوین به بررسی تاریخچه پول و فناوری‌های مالی پرداخته‌است. او همچنین در این کتاب بیان می‌کند چگونه این فناوری‌ها در زمینه‌های مالی ایفای نقش می‌کنند و ما با استفاده از آن‌ها چه مواردی را می‌توانیم درباره ویژگی‌های مطلوب پول یاد بگیریم. چگونگی طراحی بیت‌کوین برای بهبود فناوری‌های مالی یکی دیگر از موضوعات جذابی است که سیف‌الدین آموس در این کتاب به آن پرداخته‌است.

خرید آنلاین کتاب استاندارد بیت‌کوین

هزینه نسخه چاپی: 134000 تومان

هزینه ارسال به سراسر کشور: 35000 تومان

زمان ارسال: سفارش هایی که در طول هفته ثبت شوند در روز بعدی از طریق پست ارسال خواهند شد

تذکر: سفارش هایی که از چهارشنبه تا جمعه و روزهای تعطیل ثبت شوند، در اولین روز کاری بعدی ارسال می شوند. بسته به عملکرد اداره پست، حدود بین 2 تا 4 روز کاری زمان می برد تا کتاب به دست شما برسد.

استاندارد بیت کوین

نام کتاب انگلیسی: The Bitcoin Standard

نویسنده: سیف‌الدین آموس

مترجم: علیرضا کاظمی‌نیا

قطع: رقعی

کاغذ: سوئدی

تعداد صفحه: 295 صفحه

قیمت: 134000 تومان