آیا می توان با کمک آهنگ زبان انگلیسی را تقویت کرد؟

حتما شما هم با توصیه‌هایی فراوانی برای استفاده از آهنگ در آموزش زبان انگلیسی مواجه شده‌اید. بعضی معتقد هستند می‌توان پایه آموزش زبان انگلیسی را بر مبنای آهنگ قرار داد و بعضی دیگر برای پیشرفت در یادگیری زبان انگلیسی استفاده از آهنگ را توصیه می‌کنند. نکته مهمی که باید مورد توجه قرار دهید این توصیه اساسی است؛ برای یادگیری زبان انگلیسی از تفریح‌ها، بازی‌ها و سرگرمی‌های موردعلاقه خود کمک بگیرید.

موسیقی سرگرمی تقریبا همه افراد بشر از ابتدای تاریخ بوده‌است. به همین دلیل است که می‌توان از یادگیری زبان انگلیسی از طریق آهنگ سخن گفت.

آیا می توان با کمک آهنگ زبان انگلیسی را تقویت کرد؟ موسیقی می تواند به تقویت زبان انگلیسی کمک کند؟

 تقویت زبان با کمک آهنگ موثر است!

شواهد علمی بسیاری تاثیر آهنگدر یادگیری زبان انگلیسی را تایید می‌کنند. دانشمندان معتقد هستند که موسیقی به یادگیری گرامر، توسعه دایره لغات و بهبود تلفظ کمک می‌کند. علاوه بر این طی پژوهشی که در سال 1993 صورت گرفت پژوهشگران به

«اثر موتزارت» دست یافتند. تئوری اثر موتزارت معتقد است موسیقی به بهبود عملکرد مغز کمک می‌کند، باعث افزایش تمرکز می‌شود و اتصال‌های نرونی را در سنین خردسالی تقویت می‌کند.

 حرف‌های روزمره را از طریق آهنگ انگلیسی می‌آموزیم

آهنگ‌ها سرشار از واژه‌ها، عبارت‌ها و اصطلاح‌های روزمره هستند. از آن‌جا که آهنگ‌ها برای مخاطب‌های بومی خوانده می‌شوند، شما از طریق آن‌ها با زبان محاوره کشور موردنظر آشنا می‌شوید. معمولا آهنگ‌ها به زبان معاصر خوانده می‌شوند. البته باید توجه داشته باشید که زبان بعضی از آهنگ‌ها قدیمی است. در مطلب‌های آینده درمورد انتخاب بهترین آهنگ‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی با شما سخن خواهیم‌گفت.

 با کمک آهنگ با صداهای انگلیسی آشنا می‌شوید

گوش دادن به آهنگ، به تقویت لیسنینگ شما هم کمک می‌کند. می‌توانید با لهجه‌های مختلف آشنا شوید و ریتم و تن و لحن بیان زبان موردنظر را هم بیاموزید.

 با کمک آهنگ، انگلیسی در ذهنتان حک می‌شود

بسیاری از واژه‌ها و ریتم‌ها در یک آهنگ ثابت و تکراری هستند. همین موضوع باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید آن‌ها را به ذهن بسپارید. حتما پیش از این هم متوجه شده‌اید که موسیقی توانایی بی‌نظیری در حک شدن در سر ما دارد. مثلا هنگامی‌که مشغول یک امتحان سخت هستید و به حافظه خود فشار می‌آورید، اما ناگهان یک ریتم تند قدیمی در ذهن شما پخش می‌شود! ریتم و شعر آهنگ وارد ذهن ما می‌شوند و مدام تکرار می‌شوند. چه بهتر که از این نکته به نفع یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم! می‌توانیم کلمه‌های سخت یا عبارت‌های پیچیده را با کمک آهنگ‌ها به ذهن بسپاریم. پس از زمان اندکی متوجه می‌شوید که دیگر نمی‌توان این کلمه‌ها را از ذهن پاک کرد!

آهنگ‌ها احساسات ما را برمی‌انگیزند

ارتباط ما با موسیقی عمیق و قدرتمند است. موسیقی کلید گنجینه‌های احساسات، خلق‌وخو و تاثیر پذیری ما را دراختیار دارد. موسیقی سلامت ذهنی و فیزیکی را افزایش می‌دهد. هنگامی‌که چیزی با احساسات گره بخورد، راحت‌تر به ذهن سپرده می‌شود و فرایند بازیابی آن سریع‌تر است.

 موسیقی در دسترس است

یکی از بهانه‌های ثابت برای فرار از یادگیری زبان، کمبود وقت است. اما موسیقی همه جا در دسترس شماست. می‌توانید در خانه، در اتوبوس، هنگامی‌که مشغول رانندگی هستید و یا در اتاق انتظار به موسیقی گوش دهید. علاوه بر این‌که وقتی موسیقی مورد علاقه خود را برای یادگیری زبان انتخاب کنید، دیگر خسته و بی‌حوصله هم نمی‌شوید. هم تفریح کرده‌اید و هم زبان خود را تقویت کرده‌اید.

 از طریق موسیقی با فرهنگ انگلیسی آشنا می‌شوید

موسیقی شما را با فرهنگ، احساسات و طرز تفکر فرهنگ انگلیسی آشنا می‌کند. آشنایی با آهنگ‌های محبوب می‌تواند به شما کمک کند بهتر ارتباط برقرار کنید و دوستان انگلیسی زبان بیشتری پیدا کنید.

با توجه به هفت نکته‌ای که امروز از آن‌ها حرف زدیم باید مطئن شده باشید که یادگیری زبان انگلیسی از طریق آهنگ یک تبلیغ بیهوده یا یک رویای دست‌نیافتنی نیست. می‌توانید از آهنگ موردعلاقه خود لذت ببرید و زبان انگلیسی خود را هم تقویت کنید. اگر با مطلب امروز موافق نیستید، نظر خود را با ما درمیان بگذارید. اگر شما هم مثل ما به این باور رسیده‌اید که موسیقی می‌تواند در تقویت زبان انگلیسی به شما کمک کند، منتظر مطلب بعدی آقای مترجم درمورد یادگیری زبان انگلیسی از طریق آهنگ باشید.

مطالب مرتبط