بهترین کتاب‌های آموزش رایتینگ به زبان فارسی

یادگیری رایتینگ انگلیسی برای بسیاری از افراد کار سختی است، به همین خاطر زبان‌آموزان ترجیح می‌دهند برای یادگیری مهارت رایتینگ از کتاب‌های آموزش رایتینگی استفاده کنند که به زبان فارسی نوشته شده است. این کتاب‌ها به زبان ساده اصول و قواعد نگارش انگلیسی را توضیح داده‌اند و زبان‌آموز را گام‌به‌گام با اصول رایتینگ انگلیسی آشنا می‌کنند.

مشکلی که وجود دارد این است که کتاب‌های آموزش رایتینگ به زبان فارسی بسیار محدود هستند. در این مطلب سه کتاب آموزش رایتینگ را معرفی کرده‌ایم که به زبان فارسی نوشته شده‌اند، ممکن است این کتاب‌ها برای‌تان کافی نباشد به همین خاطر، دوره‌های آنلاین آموزش رایتینگ که به زبان فارسی برگزار شده‌اند را نیز به شما معرفی کرده‌ایم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید مهارت رایتینگ‌تان را به خوبی تقویت کنید.

اگر دانشجو هستید و می‌خواهید مقاله‌ای بین‌المللی بنویسید یا قصد شرکت در آزمون‌های بین‌المللی مانند آیلتس، تافل یا آزمون دولینگو را دارید، می‌توانید با استفاده از منابع معرفی شده در این مطلب، مهارت رایتینگ انگلیسی‌تان را تقویت کنید.

1- کتاب جملات کليدی انگليسی برای نامه نگاری 

key-english-sentence

زبان‌آموزان با مطالعه این کتاب با جملات کاربردی آشنا می‌شوند تا بتوانند به خوبی به زبان انگلیسی نامه بنویسند. دکتر محمد گلشن نویسنده این کتاب سعی کرده متداول‌ترین و رایج‌ترین جملات را گردآوری کند و به افراد در نوشتن نامه‌های انگلیسی کمک کند. مخاطب این کتاب بیشتر دانش‌آموزها، دانشجویان و افراد شاغل هستند. اگر شما نیز دانش‌آموز یا دانشجو هستید یا به خاطر کارتان نیاز به نوشتن نامه‌های انگلیسی دارید پس بهتر است یکی از بهترین کتاب‌های آموزش رایتینگ به زبان فارسی را مطالعه کنید. کتاب «جملات کليدي انگليسي براي نامه نگاري» گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. فهرست این کتاب را در ادامه مشاهده می‌کنید:

2- کتاب الگوهاي نوشتاري براي مقالات انگليسي

 writing-template-for-english_article

این کتاب مناسب دانشجوها و اساتید دانشگاه است. این افراد به دنبال نوشتن مقاله در حیطه فعالیت‌شان هستند به همین خاطر باید با جملات و شیوه نگارش مقاله‌های آکادمیک آشنا شوند. کتاب «الگوهای نوشتاری برای مقالات انگلیسی» منبع خوبی برای آن‌ها است تا بتوانند مقاله‌های مناسبی ایجاد کنند. اگر اجزای مقاله (مانند نمونه‌گیری، متغیرها، تعداد شرکت‌کننده‌ها و …) مشخص باشد، این کتاب می‌تواند به نگارش بخش‌های مختلف مقاله کمک کند. فهرست این کتاب را در ادامه مشاهده می‌کنید:

3- کتاب آنچه برای نوشتن یک مقاله به انگلیسی باید دانست

 english-writing-book-in-persian-

جمع‌بندی

استفاده از کتاب‌های رایتینگی که به زبان فارسی نوشته شده‌اند، گزینه مناسبی برای تقویت رایتینگ انگلیسی هستند. به همین خاطر در این مطلب سه نمونه از بهترین کتاب‌های آموزش رایتینگ به زبان فارسی را معرفی کردیم. چون تعداد کتاب‌های آموزش رایتینگ به زبان فارسی محدود هستند، فکر کردیم شاید این منابع پاسخگوی نیازتان نباشند به همین خاطر دوره‌های آموزش رایتینگ به زبان فارسی را نیز در این مطلب معرفی کردیم تا بتوانید بر حسب نیازتان از آن‌ها استفاده کنید و مهارت رایتینگ‌‌تان را بهبود دهید.