خواندن و مطالعه رمان های انگلیسی یکی از سرگرم کننده‌ترین و موثرترین راه‌ها برای تقویت زبان انگلیسی است. این کار به شما کمک می کند دایره واژگان انگلیسی خود را افزایش داده و با ساختار‌ گرامر انگلیسی در جمله‌ها آشنا شوید و البته از داستان‌های سرگرم‌کننده نیز لذت ‌ببرید. اما اینکه چه بخوانید و موضوع مورد مطالعه برای شما به اندازه کافی جذاب باشد و از همه مهم‌تر در سطح دانش انگلیسی شما باشد نیز بسیار مهم است.

بسیاری از افراد حرفه‌ای برای مقابله با چالش‌های یادگیری زبان انگلیسی و همچنین برای تقویت زبان انگلیسی، مطالعه داستان کوتاه، داستان بلند و رمان انگلیسی را پیشنهاد کرده‌اند، بنابراین آقای مترجم نیز در این مطلب تعدادی رمان انگلیسی، داستان بلند و داستان کوتاه انگلیسی مناسب برای بهبود مهارت‌های انگلیسی را معرفی می کند.

رمان‌های عاشقانه برای تقویت زبان انگلیسی

همه ما دنبال کردن داستان‌های عاشقانه را دوست داریم. داستان‌هایی که احساسات ما را موقع خواندن جریحه‌دار می‌کنند بی‌شک بیشتر نیز در ذهن انسان باقی می‌مانند. این‌جا چند رمان جذاب عاشقانه قرار دارد که دنبال کردن آن‌ها به تقویت مهارت reading شما کمک می‌کند و باعث می‌شود با انگیزه و اشتیاق یادگیری زبان انگلیسی را دنبال کنید.

کتاب The Wedding Date

داستان از آن جایی آغاز می‌شود که الکسا مونرو (Alexa Monroe)، به خاطر قطع برق در آسانسور گیر می‌افتد. این اتفاق باعث می‌شود تا وصل شدن دوباره آسانسور با مردی که همراه او در آسانسور بود هم‌صحبت شود. این مرد، درو نیکلس (Drew Nichols)، از موقعیت استفاده کرده و از الکسا می‌خواهد که به عنوان دوست دخترش در مراسم عروسی شرکت کند. الکسا که خودش نیز در پایان یک رابطه قرار داشت این درخواست را قبول می‌کند. این مسئله که برای هر دوی آنها صرفاً یک دروغ و سرگرمی بود، کم‌کم جدی می‌شود. این کتاب به قلم جاسمین گیلوری (Jasmine Guillory)، ماجرای عاشقانه آن‌ها را شرح می‌دهد.

کتاب The Bride Test 

کایی دیپ (Khai Diep)، شخصیت اصلی این داستان پسری مبتلا به اوتیسم است. او احساسات را به گونه دیگری پردازش می‌کند. کایی کمبود عشق را حس می‌کند و فکر می‌کند که بدون آن ناقص است اما به خاطر بیماری اش به خوبی نمی‌تواند وارد رابطه شود. به همین دلیل مادرش تصمیم می‌گیرد او را به ویتنام ببرد تا عروسی برای پسر خود پیدا کند. در یکی از محله‌های زاغه نشین، دختری به نام اسمی تران (Esme Tran)، که در رویای سفر به آمریکا و داشتن شوهر است، به کایی به عنوان یک فرصت نگاه می‌کند. نه مادر و نه خود کایی در ابتدا موضوع بیماری را با دختر در میان نمی‌گذارند که این مسئله باعث مشکلاتی می‌شود. او با مردی آشنا شده که مثل بقیه مردان نمی‌تواند از او جواب محبت‌های خود را بگیرد. کایی که متوجه اشتباهش در این رابطه شده، سعی میکند این عشق را هر طور شده نگه دارد.

کتاب Love and Other Words

این که تصمیم بگیرید با یک پیرمرد پول دار ازدواج کنید و قلبتان را زیر پا بگذارید قطعا چیزی جز جاه طلبی نیست.  میسی سورنسن (Macy Sorensen) در جدال بین جاه طلبی و عشق قدیمی خود قرار دارد.تنها عشق زندگی او الیوت پتروپولوس (Elliot Petropoulos) است. بعد از مرگ مادر الیوت، تنها زنی که در زندگی او وجود داشته، میسی بوده است. میسی و الیوت از نوجوانی با هم بزرگ شدند. همه وقت خود را با هم می‌گذراندند و دوستان جدا‌نشدنی هم بودند. بزرگ شدن، بین آنها جدایی انداخت. حالا خاطرات محو شده و دیگر مثل سابق باهم احساس راحتی نمی‌کنند. الیوت تلاش میکند تا بتواند راز سکوت و گوشه‌گیری میسی را برملا کند. او به این باور است که می‌تواند دوباره دوران خوش گذشته را تکرار کند.

رمان‌های جنایی برای تقویت زبان انگلیسی 

رمان‌های جنایی معمولاً بسیار هیجان‌انگیز و جذاب هستند به حدی که فکر داستان از ذهنمان بیرون نمی‌رود. همین جذابیت رمان‌های جنایی است که باعث می‌شود برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی مناسب باشند زیرا به شما انگیزه کافی برای پیگیری داستان را می‌دهند و می‌توانید علاوه بر تقویت ریدینگ خود، عبارت‌ها و کلمه‌های جدید بسیار زیادی یاد بگیرید. در ادامه چند رمان جنایی را به شما معرفی می‌کنیم که جزو بهترین رمان‌ها برای تقویت زبان انگلیسی به حساب می‌آیند و می‌توانید آن‌ها را به رایگان دانلود کنید.

رمان انگلیسی 1st to Die برای تقویت زبان 

این کتاب، از مجموعه رمان‌های Women's Murder Club است و اولین داستان این مجموعه به حساب می‌آید. در داستان اول لینزی گروه خود را برای پرده برداری از قتلی که به تازگی در سانفرانسیسکو رخ‌داده دور هم جمع می‌کند. ماجرا از این قرار است که یک زوج جوان به طرز مشکوکی درست در شب عروسی‌شان به قتل می‌رسند.  لینزی از بابت قتل این دو نفر بسیار متاثر است. تصمیم او برای دستگیری قاتل چیزی است که شدیدا تحت تاثیر احساس  و این داستان غمانگیر قرار دارد. از این رو دوستان او برای حل این مشکل به کمک او می‌شتابند. این داستان جنایی همان‌طور که از نویسنده انتظار می‌رود بسیار هیجان‌انگیز و پرماجراست..

کتاب داستان انگلیسی 2nd Chance برای تقویت زبان 

دومین کتاب از مجموعه داستان‌های جنایی جیمز پترسون، به چالش جدید چهار زن داستان می‌پردازد. این قصه متأثر‌کننده و گیج‌کننده‌تر از داستان قبلی است. تیرباران دختر بچه‌ای بی‌گناه در راه پله‌های کلیسایی در سان‌فرانسیسکو موضوعی است که دوباره آن گروه را گردهم می‌آورد. این همه ماجرا نیست. کاراگاهان داستان ما ادعا می‌کنند، افسر سابق پلیسی در ماجرا دست دارد. اثبات چنین ادعای نامتعارف چیزی‌ است که مشکلات زنان داستان را بیشتر می‌کند.

 

 

رمان انگلیسی 3rd Degree برای تقویت زبان

سومین جلد از مجموعه داستان‌های کلوب کاراگاهی زنان، قصه ترسناک دیگری را شروع می‌کند. لینزی باکسر که  خود راوی ماجرا است، متوجه می‌شود قضیه آتش سوزی ساختمانی که به تازگی رخ داده، مشکوک است. چرا که سه نفر بر اثر این اتفاق جان باخته اند. او هم‌چنین یادداشتی در صحنه  پیدامی‌کند. طی تحقیقاتی این چهار زن می‌فهمند که قاتل هر سه روز یک نفر را هدف خود قرار می‌دهد. موضوع وقتی پیچیده تر می‌شود که یکی از افراد داستان، رازی را  از بقیه هم‌گروهی‌های خود مخفی می‌کند. نگفتن این راز تا جایی پیش میرود که تقریبا جان همه آن‌ها را به خطر می‌اندازد.

 

مجموعه داستان‌های کلوب کاراگاهی زنان

بهترین رمان‌های انگلیسی جنایی برای تقویت زبان انگلیسی

 رمان انگلیسی پیرمرد و دریا برای تقویت ریدینگ

سبک روشن و ساده و ساختار کوتاه جملات در نوشته های ارنست همینگوی مشهور است. این ویژگی برای زبان آموزان انگلیسی ویژگی بسیار خوبی است. این رمان انگلیسی، داستان یک ماهی‌گیر شجاع کوبایی است که بعد از چند هفته بالاخره موفق می شود یک ماهی بزرگ صید کند. او یک ماهی اعجاب انگیز را گرفته است. پس از سه روز تلاش، ماهی گیر این ماهی را به قایق خود می بندد و به سمت ساحل حرکت می کند ولی مسیر رمان تغییر می کند و کوسه ها با حمله به ماهی گیر، ماهی او را می خورند.  همینگوی به قدری زییا این داستان را تعریف می کند که گویی خواننده رمان داخل قایق و در کنار مرد ماهی گیر قرار گرفته است. آقای مترجم خواندن این داستان هیجان انگیز را به تمام علاقه مندان به زبان انگلیسی توصیه می کند.
پیر مرد و دریا

داستان انگلیسی مزرعه حیوانات- جورج اورول

این رمان کوتاه انگلیسی، داستانی از شورش حیوانات در برابر اربابان انسانی خود را تعریف می‌کند که طنزی برگرفته از دوران استالین در اتحادیه جماهیر شوروی دارد. این رمان یکی از با ارزش ترین آثار ادبی تاریخ است و هر کسی که آن را مطالعه کرده باشد حتما این کتاب را به دیگران توصیه می کند. در این داستان انگلیسی، عده ای حیوان که از ظلم ارباب خود خسته هستند و به شدت از آن ها کار کشیده می شود، شورش می کنند و کنترل مزرعه را در دست می گیرند. در داستان اورول، حیوانات در جملات کوتاه و روشن صحبت می‌کنند و متن از ساختار انگیسی ساده‌ای برخوردار است. اگر به دنبال این هستید که زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و همزمان رمان انگلیسی کوتاه و لذت بخشی هم مطالعه کنید، حتما این کتاب را تهیه کنید. کتاب مرزعه حیوانات حدود 140 صفحه است و مطالعه آن برای یک زبان آموز معمولی حدود 1 هفته زمان لازم دارد.
مزرعه حیوانات

 رمان انگلیسی بخشنده

لوری این کتاب را با استفاده از جملات کوتاه و دستور زبان ساده داستانی نوشته است که از همان ابتدا توجه شما را به خود جلب کند. داستان درباره ی پسری دوازده ساله است به نام جوناس و جامعه‌ای است که در آن زندگی می کند. در این جامعه‌ آزادی، فردیت و انتخاب وجود ندارد. جوناس در ادامه داستان با شرایطی مواجه می شود که او را مجبور می کند با شرایط تاریک و رازهای ترسناک جامعه خود مواجه شود. لحن ساده این داستان و حرکت آن در فصل های مختلف مطالعه آن را برای هر زبان آموزی ساده می کند. البته نیازی نیست نگران تم سیاه و رمزالود داستان باشید، چون در نهایت قصه به خوبی تمام می شود. اگر به دنبال رمان های کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان هستید، این رمان را از دست ندهید.
دهنده

 

امیدواریم که این رمان‌های انگلیسی کوتاه راه مطالعه کنید و در کنار لذت بردن از بهترین داستان‌های جهان، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید. اگر داستان یا رمان دیگری مطالعه کرده اید که برایتان مفید بوده است، آن را در پایین این مطلب به ما و خوانندگان وب سایت آقای مترجم معرفی کنید.