معرفی فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

فرقی ندارد که عاشق داستان های هیجانی باشید یا دنبال یک کمدی خوب بگردید که تا از ته دل بخندید، فیلم‌ دیدن از بهترین راه‌های فرار از دنیای واقعی است. علاوه بر آن فیلم یکی از منابع مکمل برای شیوه‌های آموزشی قدیمی زبان است. فیلم برای تقویت زبان به شما کمک می کند. لحظه لحظه یک فیلم سینمایی می تواند یک کلاس آموزشی باشد که کلمات را در قالب جمله‌های کاربردی به شما می‌آموزد و با فرهنگ زبان هم آشنایتان می‌کند. به علاوه، به خاطر اینکه فیلم را تماشا می کنید، راهی بسیار خوب برای یاد گرفتن زبان دارید.

فیلم از منابع ارزشمند مکالمات واقعی است. کلمات را در قالب جمله‌های کاربردی به شما می‌آموزد و با فرهنگ زبان هم آشنایتان می‌کند. ویژگی‌های دیداری فیلم یکی از راه‌های بهتر یاد گرفتن زبان هستند. پس حتما یادگیری زبان از طریق سریال یا تقویت زبان با استفاده از فیلم کوتاه را جزء برنامه روزانه‌تان قرار دهید. در این مطلب نیز با فیلم‌هایی که مناسب تقویت زبان انگلیسی هستند، آشنا می‌شوید.

همچنین مشاهده فیلم شما را با زبان بدن آشنا می‌کند. جذابیت و سرگرمی فیلم هم باعث می‌شود از آموختن لذت ببرید و به این ترتیب بدون خستگی زمان بیشتری را برای یادگیری صرف کنید. پیش از آن که به سراغ فیلم ها بروید، بهتر است بدانید که چگونه می‌توانید با کمک فیلم زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

پیشنهاد فیلم a beautiful mind برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: a beautiful mind
کارگردان: ران هاوارد
سال انتشار: 2001
مدت زمان: 135دقیقه

فیلم a beautiful mind یک فیلم مناسب برای درام دوست‌ها! اساس فیلم زندگینامه جان نش، ریاضیدان و برنده جایزه نوبل اقتصاد است. اما همان‌گونه که سازندگان آن معترفند، نخواسته‌اند فیلم را دقیقا منطبق بر زندگی نش بسازند. عشق و ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی دو وجه اغراق شده در فیلم هستند که بر جذابیت‌های آن افزوده‌اند. ذهن زیبا برای کسانی که به دنبال فیلم انگلیسی برای تقویت زبان هستند، بسیار مفید است.

معرفی فیلم The Imitation Game برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Imitation Game
کارگردان: مورتن تیلدام
سال انتشار: 2014
مدت زمان: 114 دقیقه

این فیلم داستان بسیار جذابی دارد و بیانگر یک سری از اتفاقات جنگ جهانی دوم است. زمانی که هیتلر در حال فتح کشورهای اروپایی است و انگلستان به شدت توسط ارتش آلمان‌ تحت فشار قرار گرفته، گروهی از نخبه‌ها و دانشمندان توسط دولت انگلستان مامور به شکستن کدهایی خاص می‌شوند.

در حقیقت آن‌ها باید کدهایی را رمزگشایی کنند که آلمان‌ها از طریق آن‌ها مکالمات خود را انجام می‌دهند. اما مسئولیت آن‌ها طبق برنامه پیش نمی‌رود و دچار مشکلاتی می‌شوند تا اینکه دختر نابغه‌ای وارد پروژه می‌شود و روند پروژه را تغییر می‌دهد.

The Imitation Game برنده اسکار بهترین فیلم‌نامه شده‌است. مشاهده این فیلم برای افرادی که قصد دارند با لهجه بریتیش آشنا شوند به شدت توصیه می‌شود. همین طور شخصیت اصلی این داستان در بخش‌هایی دچار لکنت زبان می‌شود، همین امر باعث شده در بعضی‌ از صحنه‌ها بین سخنانش وقفه‌هایی ایجاد شود. پس شما بهتر می‌توانید کلماتش را متوجه شوید. در کل مشاهده این فیلم برای تقویت زبان سطوح متوسط و پیشرفته بسیار مناسب است.

 پیشنهاد فیلم The Queen برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Queen
کارگردان: استفن فریرز
سال انتشار: 2006
مدت زمان: 103 دقیقه

فیلم The Queen را مشاهده کنید و و با لهجه بریتیش آشنا شوید!

Queen فیلمی تاریخی است و در سال 2006 توسط استفن فریرز ساخته شد. این فیلم درباره واکنش خانواده پادشاهی انگلستان به مرگ پرنسس دیانا است. تمامی کلمات و عبارات به کار رفته در این فیلم رسمی هستند و برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مناسب و کاربردی هستند.

 معرفی فیلم The Shawshank Redemption برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Shawshank Redemption
کارگردان: فرانک دارابونت
سال انتشار: 1994
مدت زمان: 142 دقیقه

اگر دوست دارید یکی از پرطرفدارترین فیلم‌های سینمایی را ببینید، از آن لذت ببرید و زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید، حتما فیلم The Shawshank Redemption را تماشا کنید.

این فیلم در بین تمام فیلم‌های دنیا در رده اول قرار گرفته است و بسیاری معتقدند دیدن این فیلم همچون نوشیدن آبی خنک است چرا که از رستگاری و شکست به یک اندازه صحبت می‌کند، به یک اندازه از امید و ناامیدی حرف می‌زند و… در حقیقت آنچه را که در زندگی روزانه جریان دارد بیان می‌کند. اغراق در کارش وجود ندارد.

اصطلاحات و کلمات استفاده شده در این فیلم بسیار کاربردی هستند. این فیلم برای تقویت زبان سطوح متوسط و پیشرفته بسیار مناسب است.

سریال‌های کوتاه

قسمت معرفی فیلم کوتاه برای تقویت زبان انگلیسی را از دست ندهید.

 پیشنهاد فیلم Inception برای تقویت زبان انگلیسی


نام فیلم: Inception
کارگردان: مورتن تیلدام
سال انتشار: 2010
مدت زمان: 148 دقیقه

اگر شما نیز معتقدید با فیلم دیدن نمی‌توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید چرا که حوصله تماشای فیلم‌ را ندارید و مشاهده فیلم‌ها برای‌تان خسته کننده هستند، ما به شما فیلم جذاب Inception را معرفی می‌کنیم و قول می‌دهیم که تا انتهای آن را مشاهده خواهید کرد چراکه این فیلم به اعتقاد بسیاری از کارشناسان یکی از جذاب‌ترین فیلم‌هایی است که تا کنون ساخته شده!

دیالوگ‌های این فیلم به تقویت لهجه امریکن بسیار کمک می‌کنند. این فیلم را دانلود کنید، کلمات و اصطلاحات آن را یاد بگیرید و زبان انگلیسی خود را به خوبی تقویت کنید.

معرفی فیلم Cast away برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: Cast Away
کارگردان: رابرت زِمِکیس
سال انتشار: 2000
مدت زمان: 143 دقیقه

Cast away در مورد مامور پست شرکت فدکس است. این مامور چاک نولاند نام دارد. در یکی از ماموریت‌هایی که چاک با هواپیما در حال سفر است، رعد و برقی به هواپیمایش اصابت می‌کند و در اقیانوس آرام سقوط می‌کند. او خود را با یک قایق بادی به جزیره‌ای خالی از سکنه می‌رساند. این فیلم را ببینید و در ادامه داستان با چاک همراه شوید.

اگر دوست دارید لهجه امریکن خود را تقویت کنید این فیلم به شما کمک زیادی خواهد کرد. علاوه بر این اصطلاحات و کلمات به کار رفته در این فیلم بسیار کاربردی هستند و به طور واضح و مشخص بیان می‌شوند. همین امر به تقویت زبان انگلیسی شما کمک زیادی خواهد کرد.

فیلم بینوایان برای تقویت زبان انگلیسی


نام فیلم: Les Misérables
کارگردان: Tom Hooper
سال انتشار: 2013
مدت زمان: 158 دقیقه

برای شما که زود از فیلم دیدن خسته می شوید، برای کسانی که زیاد حوصله فیلم دیدن ندارند، شاید تماشای یک درام موزیکال جذاب باشد. این فیلم براساس تئاتر موزیکالی با نام بینوایان ساخته شده‌است. تئاتر مذکور هم بر اساس رمان بینوایان ویکتور هوگو طراحی شده‌است.

بینوایان در سال 2013 نامزد هشت جایزه اسکار شد. این فیلم نیز جزو فیلم‌های مفید برای آموزش لهجه بریتانیایی است. سرشار از موسیقی است و بیشتر دیالوگ‌های آن به شعر است. اشعاری که در این فیلم استفاده شده اند برای تقویت زبان انگلیسی به شما کمک می کنند. از لینک زیر می توانید این فیلم زبان اصلی را برای تقویت زبان انگلیسی خود دانلود کنید.

هوگو فیلمی برای تقویت زبان انگلیسی


نام فیلم: Hugo
کارگردان: Martin Scorsese
سال انتشار: 2011
مدت زمان: 126 دقیقه

این فیلم اولین تجربه فیلمسازی سه‌بعدی مارتین اسکورسیزی و به طور کلی جزو اولین فیلم‌های سه‌بعدی تاریخ سینما است و در سال 2011 اکران شده‌است. یک درام ماجراجویانه که برگرفته از رمان برایان سلزنیک است.

هوگو پسر نوجوانی است که شیفته سینماست و پس از مرگ پدرش مسئول رسیدگی به ساعت یک ایستگاه قطار شده‌است. کنجکاوی‌های هوگو او را به آشنایی با کارگردان بزرگ و فراموش‌شده‌ای می‌رساند. این کارگردان ژرژ ملی‌یس است و داستانی که از او روایت می‌شود براساس زندگی واقعی‌اش است.

فیلم هوگو نامزد دریافت 11 جایزه اسکار بوده‌است و 5 جایزه اسکار را دریافت کرده‌است. متن این فیلم ادبی است و برای تقویت زبان انگلیسی و یادگیری کلمات دشوار بسیار مفید است.

فیلم عطش مبارزه و تاثیر آن بر تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Hunger Games
کارگردان: Gary Ross
سال انتشار: 2012
مدت زمان: 142 دقیقه

این فیلم در آینده ای نامعلوم رخ می دهد و داستان افرادی را روایت می کند که به دستور حکومت هر ساله باید به مبارزه با یکدیگر بپردازند. از میان این افراد تنها یک نفر زنده باقی می ماند. جایزه این فرد باقی مانده نجات سرزمینش از قطحی و گرسنگی است. در این میان رابطه عاشقانه ای میان دو نفر از مبارزان شکل می گیرد که باعث ایجاد دشواری هایی در مسیر مبارزه می شود. با کمک این فیلم می توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و لهجه آمریکایی خود را بهبود ببخشید.

فیلم جدایی برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Break-Up
کارگردان: Peyton Reed
سال انتشار: 2006
مدت زمان: 106 دقیقه

جدایی یک فیلم کمدی عاشقانه آمریکایی است. زوجی که مشکلات زیادی با هم دارند و تصمیم می گیرند از هم جدا شوند اما به خاطر خانه با هم مصالحه می کنند. مصالحه ای که چندان هم صلح آمیز نیست. هر دو تلاش می کنند دیگری را عصبانی کنند یا حسادت او را برانگیزند. صاحب خانه تصمیم می گیرد خانه را بفروشد و دو هفته برای تخلیه خانه به آن ها فرصت می دهد. این مسئله اوضاع را دشوارتر می کند. اما آن ها برای بهبود روابطشان تلاش هایی را از سر می گیرند. موقعیت طنز این فیلم و استفاده فراوان از اصطلاحات عامیانه برای تقویت زبان انگلیسی به کمک فیلم بسیار مناسب است.

فارست گامپ فیلمی برای تقویت زبان انگلیسی


نام فیلم: Forrest Gump
کارگردان: Robert Zemeckis
سال انتشار: 1994
مدت زمان: 142 دقیقه

فارست گامپ بر پایه رمانی با همین نام ساخته شده است. از ابتدای فیلم مردی که روی نیمکت در انتظار اتوبوس است به روایت داستان زندگی اش برای دیگر افراد حاضر می پردازد. در این میان بخش هایی از داستان زندگی او را می بینیم و بخش هایی را هم می شنویم. این فیلم برنده 6 جایزه اسکار است و جزو پرفروش ترین و پرمخاطب ترین فیلم های تاریخ سینمای آمریکا است. فارست گامپ برای تقویت زبان انگلیسی به کمک فیلم بسیار موثر است.

در این مطلب با چند فیلم برای تقویت زبان انگلیسی آشنا شدید. اگر دوست دارید کودک‌تان نیز با مشاهده کارتون، زبان انگلیسی‌اش تقویت شود، حتما با روش‌های آموزش زبان به کودکان (با استفاده از فیلم) آشنا شوید و زبان انگلیسی را با جدیدترین شیوه‌های آموزش به فرزندتان یاد دهید.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط